Merak Ettikleriniz

Bir kere denediğinizde tekrar yemek isteyeceğiniz, katkısız lezzetlerin olduğu yerdesiniz.
 
Bu Fırın'da hazır karışımlara, hazır şuruplara, hazır meyve pürelerine, hazır kremalara ve hazır şeker hamuruna yer yok. Herşey el yapımı ve istenilen ürüne göre hazırlanıyor. Stokta ürünler olmadığından, yediğiniz her lezzet de sadece size özel olarak günlük üretilmiş oluyor.
 
"Tasarımları nasıl yapıyorsunuz?" diye merak ediyorsanız, bu noktada kişiye özel kavramı devreye giriyor ve ortaya butik ürünler çıkıyor. Aklınızdaki bir fikir, bir renk, bir figür ya da sevdiğiniz bir objeden yola çıkarak belirlediğimiz tema çerçevesinde pastalara, kurabiyelere, cupcakelere hayat veriyorum.

 
"Lezzetler nasıl?" diye bir düşünceniz var ise işe pastadan başlayalım. Üzerine şeker hamuru kaplanmamış bir dilim pasta örneği; çikolatalı pandispanya ve bitter çikolata kremalı, alt katı vişne, üst katı ise muzdan oluşuyor. Pastanın dışı da bitter çikolata kreması ile sıvandıktan sonra şeker hamuru ile kaplanıyor. Şeker hamurunu hazırlarken herhangi bir sentetik aroma kullanmadığımdan ve pasta ile arasında çikolata kreması yer aldığından gönül rahatlığıyla ve lezzetle tüketebiliyorsunuz.
 
 

"Kurabiyelerin tadı güzel mi?" bu soru kurabiye siparişi veren hemen hemen herkesin ilk sorusu. Cevabım açık, net ve tartışmasız "Çok lezzetli". Aslında bu sorunun neden sorulduğu ise görüşmenin sonrasında ortaya çıkıyor. Genelde arkadaşlarının daha önce farklı yerlere şeker hamuru kaplı butik kurabiye siparişi verdiğini, şekillerinin güzel fakat tadının güzel olmaması nedeniyle akıllarında soru işareti kaldığını paylaşıyorlar. Dediğim gibi benim cevabım net "Çok lezzetli". Bugüne kadar da bunun aksi ile hiç karşılaşmadım. Tadan herkesin ortak cevabı ne mi dersiniz; "Meltem Hanım gerçekten çok lezzetliydiler."

Kurabiyelerimi vanilyalı ya da kakaolu hazırlıyorum. Özel istek olması durumunda limon, portakal aromalı (%100 doğal, sentetik aroma değil) ya da tarçınlı, zencefilli olarak da hazırlayabilirim. Aynı hazırladığım pastalar, şeker hamuru gibi kurabiyeler de tamamen katkı maddesiz, sentetik aromalardan uzak ve tereyağlı.

Bunların dışında daha neler var derseniz, iletişim bilgilerinden Meltem'in Fırını'na ulaşabilirsiniz.
 
 
Sevgilerimle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder