30 Kasım 2014 Pazar

Butik pasta, kurabiye, cupcake kursu- Ankara

Siz de Ankara'dayım ve butik pastacılık alanında birşeyler öğrenmek istiyorum diyorsanız, atölye çalışmalarımla size de çok şey katabiliriz.

Butik pastacılık kursu, butik kurabiye kursu ya da butik cupcake kursu. Hangisi ya da hangileri ilginizi çekiyorsa, size uygun zaman ve saatte sizlerle birlikte olmak amacındyız.Eğitimlerimiz Çayyolu'nun butik cafesi Balinka'fe de yapılacak ve mekanımız da öğrenecekleriniz gibi tamamen size özel olacak.

'Bu eğitimi kim verecek?' 'Süsleme nasıl yapılır öğrenmenin dışında bana yararı ne olacak?' soruları eğer kafanıza takılıyorsa size kendimden biraz bahsetmek isterim.

Ben Meltem Yangı. Pastacılık benim için yıllar yıllar öncesinden gelen bir tutku. Bu tutkumu daha profesyonel anlamda ilerletmek için 2006 yılında 5 hafta süren 'Temel Pastacılık' eğitimi aldım. O dönemde şeker hamuru ile pastalar daha yeni yeni revaçtaydı. Ben önce pastacılık anlamında kendimi ilerletmek için çocukluğumdan itibaren öğrendiklerim ve eğitimimi birleştirerek, araştırarak evimin mutfağında yılmadan, bıkmadan ve usanmadan çalıştım. İyi bir kek ya da pandispanyayı yapmayı öğrenmek, öğrendiklerinin üstüne yorum katmak ve ortaya Türk damak tadına uygun bir ürün çıkartmak için, zaman zaman birçok ürünümü çöpe atsam da, denedim- yanıldım ama hiç vazgeçmedim.

2012 yılında ise artık profesyonel anlamda kendi blog sayfamı kurdum ve ürünlerimi sergilemeye başladım, sizlerle paylaştım. Bu blogda görmüş olduğunuz tüm ürünlerin şeker hamuru ile süslemeleri için eğitim almadığımı da itiraf etmeliyim. Benim Temel Pastacılık Eğitimi aldığım dönemde şeker hamurları bu kadar herşeyde yoktu. Hatta birçok pastane kendi şeker hamurunu kendisi yapardı. Ben sanırım biraz gelenekselci olmam, daha çok da doğaldan yana olmam sebebiyle şeker hamurunu hep kendim hazırladım. Süslemeler nasıl yapılır kısmını da kendi çabalarımla öğrendim.

Şimdi işin zorlukları ve zorluklarla nasıl baş edilir kısmında sizlerle bütün birikimlerimi paylaşmak, sizlerle hoşça vakit geçirmek ve benim gibi siz de bu işe tutkuluysanız tutkularımızla yol almak için sizleri de atölye çalışmalarıma bekliyorum.

2-4 kişi kapasiteli kurslar için zamanı gelin birlikte belirleyelim.

İletişim için;

0 538 0629142
melteminfirini@gmail.com

Sevgilerimle...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder