25 Şubat 2013 Pazartesi

Alp Kemal'in Baby Shower Kurabiyeleri

Bu sefer hazırladığım baby shower kurabiyelerinin farklı bir anlamı oldu. Genelde kurabiyeler yenilmeye kıyılamayacak kadar güzel oldukları için, etkinliğe katılan konuklar tarafından hatıra olarak saklanmak üzere alınır. Ancak Sevgili Zeynep Hanım bu durumun önüne geçmek için farklı bir teklif sununca, ben "Harika olur" demekten kendimi alamadım.


"Ne yaptınız peki" derseniz, öncelikle 6 farklı model kurabiye üzerinde çalıştım. Zeynep Hanım renklerin pastel olmasını ve çok renk olmamasını tercih ettiği için, uçuk mavi ve sütlü kahve tonlarını kullandım. Bir de kurabiyeleri bu sefer çikolatalı hazırladım.

"Farklı olan neydi peki" derseniz, o da Zeynep Hanım'in partinin sonunda yapacağı bir çekiliş ile bir arkadaşına kurabiye seti armağan etmek istemesiydi. Zeynep Hanım hem konukların hazırlanan kurabiyeleri yemesi, hem de hatıra olarak saklamak isteyenin bu lezzetlerden mahrum kalmaması için bu fikri düşünmüş.


Bir de baby shower partisinde dağıtılmak üzere içi mavi ve beyaz renkli draje bulunan biberonlar hazırladım. Hediye verilecek sepetin içine de 6 ayrı model kurabiye ve 1 adet drajeli biberondan yerleştirdim. Bence fikir de görüntü de muhteşem oldu.

Sevgili Zeynep Hanım'ın mart ayının ilk haftalarında doğmasını beklediği bebeği Alp Kemal'e sağlık, mutluluk ve ailesi ile birlikte huzur dolu bir ömür diliyorum.

Sevgilerimle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder